Centrum Telekardiologiczne HolterHELP

Kardiolodzy z wieloletnim doświadczeniem
Nowoczesne systemy holterowskie
Profesjonalna opieka w trakcie badania
Analiza i Opis badania w 24h

Specjalizujemy się w badaniach serca z dostawą Holtera do domu na terenie całej Polski.

Z NAMI ROZPOCZNIESZ BADANIE JUŻ JUTRO!

Zamówienia przez telefon
792 999 919

Najczęściej zadawane pytania

Jak rozpocząć badanie?

Przed badaniem Holterem EKG należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do Holtera i odpowiednio przygotować miejsca przypięcia elektrod:

 • dokładnie umyć ciało ciepłą wodą z mydłem,
 • odtłuścić z kremów i balsamów (nie używać do tego alkoholu!),
 • zetrzeć miejsca przyłożenia elektrod szorstką gąbką lub gazą, aż do delikatnego zaczerwienienia skóry,
 • poczekać na wyschnięcie tych miejsc przed przyłożeniem elektrod,
 • w razie potrzeby wygolić miejsca, w których przyklejone będą elektrody.

Przełóż czarny pasek przez etui z tyłu urządzenia i zapnij na pasie, następnie zadzwoń do Centrum.

Przed badaniem Holterem ciśnieniowym należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia i założyć mankiet ciśnieniowy. Następnie należy skontaktować z naszym centrum, gdzie konsultant pomoże uruchomić badanie.

UWAGA!

Badanie uruchamiamy w dniu dostawy Holtera, w godzinach 8:00 – 20:00 (pn-pt), 9:00 – 20:00 (sob-nd).

Telefon do konsultanta: 792 999 919.

Czas badania liczymy dopiero od momentu uruchomienia Holtera.

UWAGA!

Nie wolno wyjmować baterii z aparatu !!! Wyjęcie baterii może spowodować utratę zapisanych danych.

Czy dam radę sama założyć Holter?

To naprawdę proste!

Do Holtera dołączona jest instrukcja obsługi aparatu z numerem telefonu do naszego Centrum.

Po otrzymaniu Holtera, skontaktuj się telefonicznie z naszym Dyżurnym konsultantem, podaj dane pacjenta i potwierdź, że urządzenie jest już u Ciebie. Konsultant krok po kroku wszystko Ci wytłumaczy, pomoże w założeniu Holtera i prawidłowym uruchomieniu badania.

UWAGA!  Czas badania liczony jest od momentu założenia i uruchomienia Holtera, a nie od momentu dostawy Holtera!

Czy mogę wziąć prysznic/kąpiel w trakcie badania?

W przypadku badań na 24H, badanie polega na ciągłej rejestracji pracy serca, bez przerwy na kąpiel. Kąpiel/prysznic należy wziąć przed uruchomieniem badania. W trakcie badania, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy myć się tak, by nie zmoczyć aparatu i nie odpiąć prawidłowo założonych jednorazowych elektrod EKG.

 W przypadku badań wielodobowych np. Holter EKG 48H i dłuższych należy wymieniać raz dziennie jednorazowe elektrody EKG na nowe, jest to dobry moment na szybką kąpieli, ponieważ na ten czas odłączamy aparat na kilka minut od ciała.

W przypadku Holtera ciśnieniowego, pomiary są wykonywane co 15/30 minut. Przerwę pomiędzy pomiarami można wykorzystać na szybki prysznic bądź kąpiel. Po osuszeniu ciała należy ponownie nałożyć mankiet.

 W przypadku badań długoterminowych Holter Event – w mobilnym EKG zastosowano zasilanie podobne jak w telefonach komórkowych, zamiast baterii jest akumulator, dlatego aparat wymaga ładowania dwa razy dziennie (ok. 30 min), na ten czas odłączamy aparat od ciała, pozostawiamy urządzenie w ładowarce i w tym czasie mamy możliwość skorzystania z kąpieli.

Czy mogę uprawiać sport w trakcie badania?

Tak, sport można uprawiać w przypadku badań Holterem EKG. Zwróć tylko uwagę na rozmieszczenie przewodów w taki sposób, aby nie krępowały Twoich ruchów. W przypadku gdy planujesz wykonywać badanie w trakcie aktywności fizycznej, zalecamy dodatkowo przyklejenie końcówek przewodów kabla EKG do ciała aseptycznymi plastrami, dzięki czemu jakość zapisu pracy serca będzie zawsze optymalna. Dodatkowo prowadź notatki i zapisuj godziny swojej zwiększonej aktywności fizycznej.

Standardowo na każdy dzień badania otrzymasz komplet jednorazowych elektrod EKG. Osobom, które planują uprawiać sport w trakcie badania zalecamy zakupić dodatkowy komplet elektrod.

UWAGA! Aparatu Holtera i elektrod EKG nie wolno zamoczyć! 

Przed kąpielą zdejmij aparat i usuń jednorazowe elektrody EKG, a po kąpieli załóż nowe elektrody na dobrze osuszone ciało.

W przypadku badania Holterem ciśnieniowym nie należy uprawiać sportu, badanie wykonujemy w spoczynku. Podczas regularnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi należy ograniczyć ruchy ręki, na której znajduje się mankiet, aby pomiar wykonał się prawidłowo i rzetelnie.

Jak zwrócić Holter po badaniu?

Kurier przyjedzie po odbiór Holtera następnego dnia po badaniu, w miejsce wskazane przez Ciebie. Może to być np. dom lub miejsce Twojej pracy, a jeżeli nie masz czasu lub nie chcesz czekać na kuriera, możesz zwrócić Holter samodzielnie w dowolnym sklepie Żabka lub paczkomacie InPost na terenie Całej Polski. W dniu zakończeniu badania skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i poinformuje Cię o planowanej godzinie przyjazdu kuriera oraz uzgodni z Tobą dogodny dla Ciebie sposób zwrotu Holtera do Centrum.

Kiedy otrzymam wyniki badania?

Wyniki badania standardowo są gotowe do 3 dni roboczych od dostarczenia aparatu do naszego Centrum. Możesz dodatkowo zamówić opis PILNY! – do 24h od dostarczenia aparatu do Centrum.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wyniki otrzymasz przed wizytą lekarską, skontaktuj się z naszym Konsultantem.

Dyżurny Konsultant: 792 999 919

Jakie schorzenia diagnozujemy Holterem EKG?

Badanie aparatem Holtera pozwala diagnozować m.in. schorzenia:

 • bóle w klatce piersiowej,
 • arytmie, kołatania serca,
 • zaburzenia przewodnictwa,
 • zwolnienia akcji serca,
 • przyczyny omdleń i stanów przedomdleniowych,
 • nieprawidłowości w funkcjonowaniu stymulatorów i innych urządzeń elektrycznych wspomagających pracę serca.

Zalety badania Holter EKG

Wielką zaletą badania EKG metodą holtera w porównaniu ze standardowym kilkudziesięcio sekundowym badaniem EKG serca jest to, że rejestruje pracę serca automatycznie, bez przerwy przez min. 24H, również w czasie snu. U niektórych pacjentów właśnie wtedy i tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji. Kiedy śpimy, większość czynności, jakie wykonuje nasz organizm, zostaje spowolniona. Zdarza się czasem, że oddech jest wyjątkowo płytki, powolny i nie dostarcza organizmowi odpowiedniej porcji tlenu. Ma to wpływ negatywny na pracę mięsnia serca. Te wszystkie nieprawidłowości lekarz może odczytać z zapisu Holtera EKG.

Zalety badania holterem ciśnieniowym

Dużą zaletą badania jest to, że urządzenie wykonuje pomiary w różnych, codziennych sytuacjach. Nie musimy zapisywać żadnych wartości ciśnienia, ponieważ wszystkie dane są zapisywane są przez urządzenie. Urządzenie nie jest duże ani ciężkie, tym samym nie powoduje dyskomfortu i stresu spowodowanego badaniem, co sprawia że wykonane pomiary ciśnienia są bardziej wiarygodne.

Jakie schorzenia diagnozujemy Holterem ciśnieniowym?

Badanie Holterem ciśnieniowym pomoże zdiagnozować nadciśnienie tętnicze, jak i wykryć zaburzenia ciśnienia krwi, np. spadki, wzrosty i wahania. Możemy również sprawdzić, czy zastosowane leczenie jest skuteczne.

Na co należy uważać korzystając z Holtera?

Zabronione jest stosowanie aparatu Holtera:

 • podczas kąpieli – urządzenie nie jest wodoodporne,
 • podczas jego ładowania (Holter Event),
 • w przypadku uszkodzenia przewodów,
 • podczas defibrylacji pacjenta – urządzenie nie jest zabezpieczone przed skutkami impulsu defibrylatora,
 • bez osłony przed ulewnym deszczem – urządzenie nie jest zabezpieczone przed wnikaniem wody.

Urządzenia elektroniczne (np. komputer, telefon) powinny znajdować się w odległości co najmniej 20 cm od przewodów i aparatu EKG, aby uniknąć zakłóceń w zapisie.

W przypadku badań Holterem ciśnieniowym należy także sprawdzać, aby mankiet był prawidłowo założony na ramieniu, tak by nie było konieczności powtórzenia pomiaru.

Co mogę robić w trakcie badania?

W trakcie trwania Holterem EKG badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności. Jeżeli jesteśmy osobami aktywnymi nie należy z tego rezygnować. Wszystkie leki przyjmujemy bez zmian.

W trakcie badania Holterem ciśnieniowym należy wykonywać swoje codzienne czynności, oprócz uprawiania intensywnego sportu oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas pomiaru należy wyprostować ramię, na którym jest mankiet i ograniczyć ruch.

Dla kogo jest Holter Event z telemonitoringiem?

Holter Event – (Holter EKG zdarzeniowy), monitoring EKG długoterminowy (5 dni, 10 dni, 15 dni, 20 dni, 25 dni, 30 dni) to model diagnostyki skierowany do pacjentów wymagających skutecznej diagnostyki, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie się diagnozują i u których zawiodła tradycyjna metoda 24h diagnostyki i wymagają długoterminowego monitorowania kardiologicznego.

Holter Event wielodobowy jest badaniem dedykowanym dla pacjentów, u których trudno zdiagnozować rzadkie zaburzenia pracy serca takie jak:

 • zawroty głowy, omdlenia, zasłabnięcia
 • odczuwalne zaburzenia rytmu serca
 • rzadko występujące arytmie
 • rzadkie napadowe przyspieszenie akcji serca (tachyarytmie)
 • rzadko występujące zaburzenia przewodnictwa
 • rzadkie napadowe kołatanie serca
 • duszności po niewielkim wysiłku fizycznym
 • uczucie uderzenia krwi do głowy
 • ból w klatce piersiowej
 • nagłe obniżenie wydolności fizycznej
 • przerwy w biciu serca
 • obrzęki kończyn, szczególnie po wysiłku fizycznym
Na ile dni zamówić badanie Holtera?

Standardowo, im rzadsze zaburzenia rytmu serca tym dłuższe powinno być badanie. Długość badania dopasowuje się do stanu zdrowia i do potrzeb swojego serca. Jeśli twój lekarz nie określił czasu trwania badania skontaktuj się z naszym Centrum Telekardiologicznym, nasz Dyżurny Konsultant pomoże dobrać odpowiedni dla Ciebie wariant badania.

Dla kogo jest HolterHELP?

Dla osób, którzy otrzymali od lekarza skierowanie na badanie holterowskie i nie chcą lub nie mogą czekać w kolejce na usługę realizowaną w ramach NFZ

 

Dla seniorów oraz osób z utrudnionym poruszaniem się dzięki możliwości wykonania badania bez wychodzenia z domu

 

Dla osób z utrudnionym dojazdem do placówki, dzięki dostawie urządzenia pod wskazany adres

 

Dla osób przemęczonych oraz zapracowanych, gdyż nad realizacją i przebiegiem każdego badania czuwa nasz Dyżurny Konsultant

 

Dla oczekujących na zabieg w szpitalu, dzięki możliwości szybkiego wykonania badania i otrzymania wyników nawet w 24h

 

Dla tych, którzy właśnie sobie przypomnieli, że mają wizytę u lekarza, a nie wykonali jeszcze potrzebnych badań

 

Dla osób uprawiających sport (amatorsko czy wyczynowo) w celu okresowej kontroli stanu zdrowia

 

Dla tych, którzy cenią swoje zdrowie, przekroczyli 40 rok życia lub pracują w dużym stresie

 

Dla osób z nadwagą, czy osób palących papierosy, jako badanie profilaktyczne

 

Dla dzieci z zaburzeniami pracy serca (od 2 roku życia), wygodnie i bezpiecznie dzięki możliwości wykonania badania w domu

 

Dla osób które po prostu nie mają czasu, a muszą pilnie wykonać badanie za pomocą Holtera

 

Jednym słowem dla WSZYSTKICH!

Dyżurny konsultant tel.: